Clipboardy z nadrukiem – sposób na reklamę firmy

clipboardy z nadrukiem

Często wystarczy tylko prosty nadruk na przedmiocie używanym każdego dnia, aby stworzyć skuteczną reklamę. Jednym z przykładów są clipboardy z nadrukiem, które zamawiane są przez wiele firm, by podnieść swoją rozpoznawalność i zadbać o profesjonalny wizerunek.

Czym jest clipboard?

Clipboard to podkładka wyposażona w klips. Jest wykonana z twardszej, sztywnej tektury, dlatego doskonale nadaje się jako podkładka na dokumenty.

Podkładka z klipsem może być stosowana wszędzie, gdzie nie ma dostępu do biurka – pozwala wtedy na wygodne podpisanie dokumentów, wykonanie notatek. Także może ona służyć do przechowywania dokumentów – spięte razem nie zgubią się.

Clipboardy można zakupić w praktycznie każdym sklepie papierniczym. Także można zamówić je w drukarniach – takie clipboardy z nadrukiem często wybierane są przez firmy, które traktują je jako jedna z metod reklamy.

Gdzie stosuje się clipboardy z nadrukiem?

Podkładki z klipsem są stosowane jako forma promocji przez wiele firm. Wynika to z faktu, że mają one szerokie przeznaczenie. Sprawdzą się między innymi w poniższych sytuacjach:

  • podpisywanie umowy z klientem
  • podczas szkolenia lub konferencji
  • spotkania branżowe z kontrahentami
  • jako gadżet reklamowy dla klientów
  • praktyczny dodatek dla pracowników

Zatem clipboardy z nadrukiem mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Umieszczone na nich personalizowane nadruki zawierające logo firmy będą wtedy stale o niej przypominały. To zatem jeden ze skutecznych druków marketingowych, który może być uzupełnieniem dla papieru firmowego.

Clipboard reklamowy: warianty nadruku

Najczęściej clipboardy firmowe wykonuje się w formacie A4, dzięki czemu pozwalają one na przytrzymanie kartek w tym formacie. Podkładka jest wtedy nieco szersza, dlatego można łatwo wykonywać na niej notatki.

Druk podkładek może następować z użyciem technologii offsetowej, a także z użyciem kolorów specjalnych, by nadać jej bardzo efektowny wygląd. Także istnieje możliwość uszlachetnienia nadruku, na przykład przez złocenie, srebrzenie, lakierowanie. Nadruki mogą znajdować się zarówno na zewnątrz, jak i od wewnętrznej strony.

Gdzie można zamówić clipboardy z nadrukiem?

Wykonaniem podkładek z klipsem z logo zajmuje się obecnie wiele drukarni. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się w internecie.

Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia clipboardów z logo firmy bezpośrednio na stronie drukarni. Wtedy nie trzeba udawać się do niej osobiście – uzgodnienia odbywają się wtedy przez internet. Po wykonaniu druków są one nadawane do zamawiającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *