Projekt domu na zamówienie – ile to kosztuje?

architekt gliwice

Gotowe projekty domów to popularny wybór wśród inwestorów, ale obecnie nadal wielu z nich decyduje się na dom przygotowany według własnego pomysłu przez architekta. Z jakimi kosztami należy się wtedy liczyć?

Projekt domu od architekta

Projekt budynku, na przykład domu jednorodzinnego, który został wykonany na indywidualne zamówienie przez architekta, określany jest inaczej jako projekt indywidualny. Plany tego typu są wtedy szykowane od A do Z według życzeń klienta, co daje mu niemalże całkowitą dowolność w kształtowaniu wyglądu oraz funkcjonalności swojego przyszłego domu.

Dobry architekt może zapewnić swojemu klientowi kompleksową obsługę, która będzie obejmowała między innymi konsultacje, przygotowanie koncepcji budynku, a także wykonanie kompletnej dokumentacji wymaganej do złożenia w urzędzie.

Kiedy wybrać indywidualny projekt domu?

Na indywidualny projekt domu wyrysowany przez architekta warto zdecydować się wtedy, gdy poszukuje się projektu innego niż wszystkie, a biurach oferujących gotowe projekty domów nie można wyszukać dla siebie czegoś w sam raz. Wówczas architekt może pomóc w spełnieniu tych marzeń.

Także pomoc architekta będzie wskazana wtedy, gdy działka, na której ma stanąć budynek, ma bardzo małe wymiary albo jest niekorzystnie ukształtowana, że umieszczenie na niej zwykłego projektu domu nie jest możliwe.

Warto też zaznaczyć, że projekt indywidualny nie wymaga już przeprowadzania adaptacji do działki – biuro przeprowadza w tym przypadku prace na bazie działki posiadanej przez klienta, dlatego projekt jest do niej dopasowany pod każdym względem.

Ile kosztuje projekt domu od architekta?

W kontekście projektów domów przygotowywanych przez architektów bardzo często pojawiają się pytania dotyczące ich ceny. Jak dużo trzeba będzie zapłacić za projekt indywidualny wykonany według własnych życzeń?

Rozliczenia prowadzone są w tym przypadku za liczbę metrów kwadratowych domu projektowanego przez biuro architektoniczne. Zwykle ceny rozpoczynają się od około 80-100 złotych za jeden metr kwadratowy, ale średnio należy liczyć się z wydatkiem od 100 do 120 złotych za metr kwadratowy. Przykładowo, gdy dom ma mieć powierzchnię około 80 metrów, wtedy cena projekty wyniesie około 8 tysięcy złotych. Więcej informacji o cenach można znaleźć bezpośrednio na stronach biur architektonicznych.

Gdy potrzebny jest profesjonalny architekt Gliwice zapraszają do skorzystania z oferty działających tam biur architektonicznych. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz w internecie, aby następnie umówić się na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *