Uszczelka redukcyjna – jak ją dobrać i gdzie kupić?

uszczelka redukcyjna

Właściwie dopasowane uszczelki zapewniają szczelne, bezpieczne połączenie, a także zmniejszają ryzyko awarii. Wtedy, gdy uszczelka ma łączyć ze sobą dwa elementy, które mają inny profil, wtedy stosowana jest uszczelka redukcyjna. Jak dobrać odpowiednią uszczelkę redukcyjną? Gdzie można ją kupić?

Co to jest uszczelka redukcyjna?

Pod pojęciem jak uszczelka redukcyjna – https://www.uszczeltech.pl/oferta/uszczelki-instalacyjno-sanitarne.html znajduje się rodzaj uszczelki gumowej, która wykonana jest tak, aby za jej pomocą możliwe było połączenie ze sobą elementów mających różną średnicę. Wtedy jedna z części uszczelki ma węższą, a druga szerszą średnicę.

Takie uszczelki najczęściej używane są w łazienkach. Służą one między innymi do zamontowania miski toaletowej – podłączenia jej do rury kanalizacyjnej. Także wykorzystywana jest ona w wielu innych obszarach, gdzie ważne jest szczelne połączenie elementów o odmiennych profilach.

Jak dobrać odpowiednią uszczelkę redukcyjną?

Wybór właściwych uszczelek redukcyjnych ma bardzo duże znaczenie, ponieważ tylko wtedy, gdy będą one odpowiednio dopasowane, mogą zapewnić odpowiednią szczelność połączenia.

Przy zakupie uszczelki redukcyjnej pod uwagę należy wziąć takie parametry jak:

  • średnica łączonych elementów
  • redukcja uszczelki
  • kolor uszczelki

W sklepach można znaleźć różne rodzaje uszczelek redukcyjnych, na przykład popularne to uszczelka redukcyjna 40/25 mm czy też element jak uszczelka redukcyjna 60/45 mm. Uszczelkę dobiera się wtedy do średnicy łączonych elementów, na przykład do toalety oraz do rury kanalizacyjnej.

Fragment uszczelki może być także widoczny, dlatego też można dopasować ją również pod kątem jej estetyki. Najczęściej kupowane są uszczelki białe, ale w sprzedaży można znaleźć także uszczelki o kolorze czarnym.

Uszczelka redukcyjna – gdzie kupić?

Uszczelki redukcyjne są powszechnie stosowanymi elementami, dlatego też ich zakup nie jest skomplikowany. Można znaleźć je w wielu sklepach, między innymi popularnych marketach budowlanych i wykończeniowych, w sklepach z hydrauliką. Także można kupować je w internecie.

Koszt zakupu uszczelki redukcyjnej nie jest wysoki. Zazwyczaj za tego typu element należy zapłacić nie więcej niż 10 złotych w zależności od wybranego sklepu.

Podsumowanie

Uszczelka jak uszczelka redukcyjna pozwala na uzyskanie szczelnego połączenia pomiędzy różnymi elementami stosowanymi w hydraulice i nie tylko. Ze względu na swoją giętkość, która jest efektem zastosowania gumowego materiału, a także redukcją umożliwia ona szczelne połączenie ze sobą różnych elementów o innych średnicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *